Pınar Tuncer, İstanbul doğumlu. Eğitimini Beykent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema Tv Bölümünde tamamladıktan sonra kurgu ve yayın yönetmeni olarak çalışma hayatına başlamıştır. Öğrencilik döneminde hobi olarak başladığı fotoğrafçılığa, okul döneminden sonra freelance çalışmalarıyla da devam etmiştir. 12 yıldır profesyonel olarak, fotoğrafçılık yapmakta, beraberinde dijital tasarım alanındaki çalışmalarını da sürdürmektedir. "DarkArt" adını verdiği ilk kişisel sergisini 2011 yılında Teşvikiye NişArt Galeri'de sergilemiş, 2012 yılında Kadir Has Üniversitesi'nde fotoğraf seminerleri düzenlemiştir.

Fotoğrafçılığın yanısıra; profesyonel  Indoor Cycling antrenörlüğü de yapmaktadır. Spor salonlarında tanışıp uzun zaman aktif olarak sürdürdüğü indoor cycling alanında eğitim alıp bunu meslek haline getirme isteğinin ardından, 2017 yılında Fitnesstürk'ün düzenlediği Studio Cycling eğitim programlarına katılmış ve bu alandaki eğitimini tamamlayarak uluslararası studio cycling sertifikasını almıştır. 
Sonrasında özgün olarak hazırladığı koreografi ve kişisel playlistleri ile profesyonel olarak eğitimler vererek bu alanda antrenörlük yapmaya başlamıştır. 

Ayrıca profesyonel fotoğraf eğitmenliği, senaristlik, kısa film ve videoklip yönetmenliği, dergi ve yazılı basında editörlük, metin yazarlığı ve fotomuhabirlik de yapmaktadır. İş hayatı haricinde ise, Hayvanları Koruma Derneği üyesi, doğa aktivisti ve henüz bu aşamada çok fazla gidilecek yolu olduğunu düşünen bir yoga aşığıdır. 

  • Facebook - Black Circle
  • 1.png
  • Instagram - Black Circle
Üsklüdar İstanbul / 1987